Приймемо, що астрологія заснована на деяких явищах, які поки на сучасному рівні природознавства вислизають від точного наукового визначення.

Самі астрологи чомусь вічно виявляються занадто зайнятими, щоб провести статистично достовірну перевірку результатів своєї діяльності. Тому такими перевірками зайнялися вчені, фахівці з природничих та гуманітарних наук.

Фізик Шон Карлсон набрав деяку кількість добровольців і замовив для них гороскопи в "солідної" астрологічної фірмі. Потім кожен з добровольців був обстежений психологами, які склали опис його характеру. Після цього 28 професійних астрологів отримали всі гороскопи і до кожного з них - 3 опису характеру. Треба було вгадати, яке з трьох відноситься до людині з даним гороскопом. З 116 варіантів було вгадано лише 34 відсотки, тобто стільки, скільки можна вгадати "методом тику", наосліп. Результати Карлсона були опубліковані в грудні 1985 року в журналі "Нейчур" до величезного збентеженню всіх астрологів.

Мабуть, коли людина звертається до астролога, він просто шукає ради та буде задоволений якоїсь радою.

Не так давно астрономи Калвер і Йенна перевірили передбачення відомих астрологів і астрологічних організацій, зроблені для політиків, кінозірок та інших знаменитостей, опубліковані за п'ять років. Виповнилося лише близько 10 відсотків пророкувань. Думаю, що уважний читач газет, що стежить за політикою, новинами мистецтва і світськими плітками, впорався б з передбаченнями краще.

Виходить, що планети призводять астрологів до невірних висновків в 9 випадках з 10. Навряд чи такі прогнози можуть служити надійним керівництвом при вирішенні державних справ або звичайних життєвих вчинків. І все ж мільйони людей, включаючи Ненсі Рейган, колишню першу леді США, вірять в астрологію.

Ми не можемо сидіти склавши руки і чекати, що захоплення широкої публіки астрологією пройде само собою. Ми зобов'язані голосно висловлювати свою позицію, обговорювати безглуздості астрології і пропагувати інтерес до астрономії - науці про реальний космосі, який складається з далеких світів, чужих сонць і, на жаль, анітрохи не стурбований життями і бажаннями істот, що мешкають на планеті Земля. Ми не повинні допустити, щоб ще одне покоління молоді виросло під впливом старих безглуздих фантазій і забобонів.


Свежие новости