lyudoedy_po_russky

Зовсім зненацька в Східній Африці недалеко від границі з Танзанією міжнародна дослідницька експедиція за назвою «Африканське кільце» натрапило на плем'я диких жорстоких людожерів. Але самим цікавим фактом у відкритті цього плем'я стало те, що всі його члени говорять на чистій російській мові

Про це відкриття журналістів повідомив Олександр Желтов, завідувач кафедрою африканістики Спбгу, що є науковим керівником експедиції. За його словами під час контакту з жителями плем'я членам експедиції доводилося постійно напоготові тримати зброя для самозахисту. Люди плем'я людожерів будь-якої людини сприймають тільки як смачну їду

Але зіткнення вдалося уникнути, тому що вождь плем'я прекрасно розумів, що конфлікт у цьому випадку їм невигідний, адже у всіх членів експедиції були із собою мисливські рушниці, а все озброєння жителів плем'я складається тільки з каменів і ціпків. Це відкриття підтверджує, що дика Африка небезпечна для мандрівників не тільки дикими хижаками, але й тим, що тут збереглися ще й племена людожерів

Несподіване відкриття

Але саме несподіване відкриття експедиції полягало в тому, що для всіх жителів плем'я рідною мовою є російська мова. Академік і завідувачка кафедрою Інституту російської мови Віра Іллівна Борисоглебская, що бере участь в експедиції, підтвердила, що все плем'я людожерів говорить на чистій гарній російській мові часів Пушкіна й Толстого, на якому говорили дворяни в XIX столітті

Коли жителі плем'я запропонували люб'язно учасникам експедиції поласувати їхнім фірмовим блюдом, то вимовили фразу: « чиНе завгодно вам буде поїсти, люб'язні гості?». Фірмові ласощі плем'я зветься «М'ясо ворога, засмажене на багатті» і гості змушені були від нього відмовитися, чим дуже розбудували «гостинних» людожерів, які журилися: «Ах, як нам жаль, право».

Однак з'ясувати, чому все плем'я говорить російською мовою, експедиція не змогла. Для цього буде потрібно проведення подальших досліджень. Вождь плем'я заявив ученим, на великій, прекрасній і могутній російській мові все плем'я говорить із незапам'ятних часів

Зараз чисельність населення в плем'ї продовжує постійно зменшуватися. По власному літописі цього унікального плем'я п'ять років тому їх налічувалося біля тисячі чоловік, торік їх стало вже менше двохсот. А зараз у плем'ї залишилося тільки 72 чоловік. Учені підозрюють, що жителі плем'я просто харчуються друг іншому

Невідоме