Обряди й гадання на Покрив Пресвятої Богородиці

На Покрив віруючі звертаються до Пресвятої Богородиці і просять захисту, здоров'я, допомоги й сприяння в любові й сімейному житті. Необов'язково вимовляти якісь спеціальні молитви, головне, щоб слова йшли від серця, і ви всією душею бажали те, про що просите. Рівно рік - до наступного свята, Богородиця буде оберігати всіх, хто її про це просить

Прикмети на Покрив

Існує дуже Озима пшеницябагато прийме, повір'їв, гадань, які пов'язаних з Покривом. Люди звертали увагу на зміни в природі й супровідні їх закономірності

Так з'явилися прикмети відносно погоди Звичайно в день Покрова на землі виступав перший іній і в народі день Покрова (від покриття інеєм) уважається вдень зустрічі осені й зими

Народна приказка: «На Покрив до обіду осінь, а після обіду зима» - дуже вірно це відображає. По погоді в цей день робили прогнози наступаючої зими: вона буде холодної й сніжною - якщо дме північний крижаний вітер і теплої - якщо вітер дме з півдня. Цікаво, що саме з Покрова, звірі, наприклад ведмеді, упадають вспячку.

Покровські народні обряди

Зустріч осіни із зимою, завмирання природи, її «засипання» уважалося містичним переломним часом і люди, проводили обряди, які могли, на їхню думку, уберегти від нещасть

Молоді жінки й дівчини, які боялися пристріту або, говорячи народною мовою, «недоброго ока» спалювали свої старі солом'яні матраци. Баби кидали в піч свої постоли, у яких ходили все літо, щоб «додати собі ходу на зиму». Маленьких дітей, для того, щоб уберегти від застуди, на порозі вдома поливали водою через решето

Є дуже Домовикцікавий обряд «запікання кутів». По народних повір'ях, у день Покрова домовик - хоронитель будинку й вогнища відправлявся спати. Господарка в цей день пекла млинці невеликого розміру, їх називали блинци.

Перший блинец обов'язково ділився на 4 частині і як підношення розносився по кутах будинку, щоб домовик був ситий і спокійний, і з будинку тепло не видувалося. З тих пор прийнято пекти млинці в ці дні, але багато хто вже забули, із чого все починалося. Ще одна прикмета збереження тепла в будинку зв'язана зі спалюванням яблуневих гілок у цей день

У народі Покрив святкують із розмахом, веселим застіллям кілька днів. З настанням зими приходить час посиденьок. Довгими, холодними вечорами дівчини збиралися разом, пряли, в'язали, вишивали й співали спеціальні колядки, народні пісні. Коли навідувалися хлопці, починалися веселі ігри, танці. Гарним знаком для дівчини було одержати від хлопця подарочек, крім голки, ножиців, шилася

Гадання на Покрив

У ніч напередодні святаГадання на майбутнього чоловіка Покрова дівчини хотіли побачити в сні свого майбутнього чоловіка Для цього перед сном вони вимовляли слова гадання:

«Світанок - блискавиця, червона дівиця, Мати Пресвята Богородиця! Покрій мої вболівай і хвороби твоєї фатою! Приведи до мене нареченого ряженого.»

У сні вони обов'язково бачили нареченого

Молоді дівчини користувалися ще одним гаданням напередодні Покриву Для цього вони пекли хліб і брали лляну тканину. Коли все було підготовлено, зносили їх у клуню, говорили спеціальні слова:

«Ряжений, наречений мий звужень, приходь хлібця покуштувати»

і залишали хліб і льон там до ранку. Тепер можна було чекати явище свого нареченого в сні

Хліб і льон за ніч наділявся чудодійними властивостями. Щоб остаточного приворожити свого улюбленого, дівчина повинна була його почастувати хлібцем і непомітно в кишеню покласти йому лляну нитку

Свято покриву й заміжжя

Покрив Пресвятої БогородиціВийти заміж у Покрив - улюблене свято незаміжніх дівчин, що мріють скоріше вийти заміж. Із самого ранку дівчини поспішали в церкву, ставили свічку Пресвятій Богородиці й просили, вималивали в неї нареченого й щасливе сімейне життя. Уважалося, що першої вийде заміж та, котра першої поставила свічку вцеркви.

Відомий заговор на заміжжя Для його проведення знадобиться біла, нова простигни, що допадається як плащ на плечі. Запалюється церковна свіча й вимовляється обмова:

«Покрив, Покрив! Землю небесною крупою накрий, а мене, (ваше ім'я), накрий канителлю весільної. Богородиця, пішли мені нареченого славного, нареченого - вірного! В ім'я Батька, і Сина, і Святого Духа. Амінь.»

Кількість разів проголошення цих слів дорівнює вашому віку. Після свічу можна загасити, а простигни стелили в постіль і спали на ній 3 ночі, потім її випливало спалитися

На Покрив дівчини, що мають жагуче бажання вийти заміж у найближчому часі, весь цей день ходили з покритої хусткою головою. По повір'ях це збільшувало шанси якнайшвидшого заміжжя: всі замужні жінки носять хустки, а голова нареченої покритий фатою

Весілля на Покрив

Уважається, що Пресвята Богородиця бере під свій захист молоді сім'ї, тому весілля й вінчання намагалися справляти саме в цей день. І, звичайно ж, багато хто прикмети, звичаї й гадання присвячені молодятам

Одна з відомих традицій полягала в тому, що в ніч на Покрив, молодята замість матраців споруджували собі ложі з 21 житнього снопа. Це було своєрідною гарантією щасливого сімейного життя

Висновок

Як ви бачите, свято Покрова Пресвятої Богородиці - дуже улюблений у народі свято, з багатою історією й традиціями, яким цікаво й корисно випливати

Статті присвячені Покриву Богородиці

Історія й установлення Свята Покрова Богородициобряди й гадання на Покрив Пресвятий Богородицизаговори й молитви на Покровнародні прикмети на Покрив Богородиці

Загадкове і Таємниче:
Останній, третій Спас відзначається 29-го серпня, і називається
Перший Спас, що зветься Медянийабо Макавей (Маковій) святкується
Івана Купав або Іванов день - народне свято відмічуваний 7-го Липня За традицією,
Водохрещення ребенка - одне з найважливіших таїнств Православ'я. Існує чимало
Є така прикмета: «Щоб водилися гроші необхідно покласти в новий гаманець рубль». Дійсно,
Нострадамус і його пророцтва незмінно користуються особливим

Побутова Магія