По народних повір'ях, тринадцятого січня, під старий Новий рік, народився чортик-підбурювач, або, як ще його називають майстри, чорт-разводник. Тому вважається, що люди, породжені в ніч із тринадцятого на чотирнадцяте січня, завжди розумні, хитрі, виверткі й дуже багато грішать. Однак, незважаючи на свою хитрість, з людьми вони ладять погано й у шлюбах щасливі бувають рідко. Тому за старих часів сільські знахарі відразу ж заговорювали ребенка, що родились у день народження риса, щоб нечисті парфуми в майбутньому не підкорили собі людини

Треба також сказати, що споконвіку в цей день злі люди завжди наводили прокльон на сім'ї своїх ворогів, після цього родичі переставали ладити один з одним, а чоловік із дружиною починали жити гірше, ніж кішка із собакою. Але думаю, найкраще розповість про вплив цього прокльон Воронова Надія Михайлівна, що надіслала мені такий лист:

«Коли ми із чоловіком одружилися, у нас не було житла, і ми змушені були оселитися з матір'ю чоловіка, Антоніною Сергіївною

Дотепер не знаю, за що свекруха так мене не злюбила. Може бути, їй хотілося як і раніше заправляти всім у будинку й вона вирішила відразу вказати мені моє місце - не знаю. Так чи інакше, але при будь-якому зручному випадку вона мені говорила: “Якби ти моєму синові на шию не вішалася, голову йому не задуріла, він би собі іншу дівчину знайшов, не тобі чету, із квартирою й грошима”. Правда, розаговори ці вона заводила тільки тоді, коли ми залишалися з нею вдвох, при сині вона будувала із себе люблячу свекруху, а я, дурочка, мовчачи терпіла її знущання й не скаржилася чоловікові - дуже мені не хотілося скандалів

Я увесь час сподівалася, що пройде час, свекруху звикне до мене й, може бути, побачивши, як я намагаюся все робити по будинку, навіть полюбить мене. Потім ми із чоловіком взяли позичку й купили невелику квартиру. Якби Ви знали, з якою радістю я узялася за господарство. По ночах ми із чоловіком оклеивали кімнати шпалерами, тому що цілі дні проводили на роботі: борг-те віддавати треба.

Квартира була невелика, але я постаралася зробити її гарної й затишної. Я зшила штори й покривала, розставила в серванті новий посуд. Загалом, усе, що ми із чоловіком заробляли - зарплати в нас були скромними, - ми вкладали вквартиру.

Незважаючи на витрати, ми були щасливі. Усі хвалили нашу квартиру, крім свекрухи. Коштувало їй тільки переступити поріг, як вона відразу починала все критикувати й нести, вибачите, усяку дурницю. Вона чіплялася до будь-якого дріб'язку, всі їй було не так і не едак. Те не так рушника висять, то не там стільці коштують, хоча, якщо вже говорити начистоту, сама вона не дуже за порядком стежила: завжди в неї й посуд немита в раковині лежала, і речі із шафи на диванах і кріслах валялися. Коли я до неї приїжджала, то першою справою, засукавши рукава, починала отовсюду вигрібати бруд

Я помітила, що, збираючись до нас у гості, вона спеціально вибирає час, коли будинку немає чоловіка. Прийде - і з порога починає мене переводити: “Ти подивися, яке ти опудало - ні шкіри ні пики, а туди ж, такого хлопця відрізала. Губа-Те не дурка. Не стій як пень, а готов, незабаром мабуть чоловік з роботи прийде”. Я їй у відповідь: “Так у мене все давно готово”. Але й у цьому випадку вона знаходила до чого причепитися: “Саме так - давно готово, ні, щоб із запалу з жару нагодувати хлопця. Це адже тобі не свиня, а чоловік”.

Якось я не стрималася й огризнулася їй у відповідь - що отут почалося, Ви й уявити собі не можете. Свекруха репетувала як ненормальна, а потім початку в мене навіть речами кидати. Наприкінці вона прокричала: “Ну почекай, от тільки дочекаюся того дня, коли рис-разводник народився, я тобі тоді покаджу”. Після цього вона вибігла із квартири, голосно ляснувши дверима

Як я вже писала, лаятися мені не хотілося, тому я постаралася з нею помиритися й продовжувала й далі ставитися до неї з повагою, тільки от усе було без товчу

Якось під старий Новий рік чоловік мені сказав: “Мати хоче до нас у гості з ночівлею прийти, старий Новий рік зустріти. Ти приготуй розтягай з рибою, такий, як вона любить”. Щоб догодити свекрухи, я чого тільки не наготувала: ватрушки, пиріжки й звичайно ж розтягай з рибою. Наробила салатів і зварила холодец.

Сіли ми ввечері за стіл, і свекруха відразу стару пісню початку: “Холодец жирнуватий і часнику мало, здоба не хрумтить - видно, цукру пошкодувала, рибу потрібно не в яйцях жарити, а в сухарях...”

Чоловік, зрештою, не витерпів і заступився за мене: “Мама, вона цілий день у плити провела, з ранку як дзиґа крутилась, а ти все незадоволено”. “Ну, всі, - думаю, - зараз вона влаштує, трохи не здасться”. Але свекруха тільки зло зиркнула на мене: мол, настроїла хлопця проти рідної матері. А потім підняла чарку й сказала: “Ну, вип'ємо за чорта, що сьогодні народився, тринадцяте січня ніяк. От за нього я й вип'ю, а він мені в моїй справі правом допоможе!”

Ми із чоловіком переглянулися, але промовчали. Я ж негайно згадала її слова, сказані під час нашої сварки

Я не знаю, що вона тоді зробила, але вже на інший день ми із чоловіком разругались дощенту. Він ударив мене вперше за увесь час нашого спільного життя. Ви б бачили, яке щаслива особа була в моєї свекрухи

Із цього моменту не було ні одного дня, щоб ми із чоловіком не лаялися: він як з ланцюга зірвався, та і я його ні з того ні із сього ненавидіти початки, здається, що так би й убила. Живемо, як кішка із собакою, гриземося без зупинки

Як Ви думаєте, чи можна нам ще допомогти або вже занадто пізно?»

А от ще один схожий лист:

«Тринадцятого січня минулого року до нас у гості прийшла свекруху. Захаживала вона до нас рідко, тому що не приховувала, що терпіти мене не може. Я так думаю - тому, що заміж за її сина я виходила, уже маючи двох дітей

У той день свекруха принесла нам сир і сказала мені: “Співали, він гарний”. Я спочатку відмовилася, але свекруха все-таки наполягла на своєму

Наступного дня я сильно занедужала, стала задихатися, і навіть на свіжому повітрі мені не кращало. І ще: після відходу свекрухи я виявила, що в кутах кімнати валяються клаптики вовни упереміш із відкритими шпильками. Я все зібрала й викинула, але от ні молитви, ні заговори не прочитала: у мене тоді Ваших заворів не було

Потім до нас у місто приїхала одна цілителька, і я записалася до неї на прийом. Яке ж було моє здивування, коли, взявши мене за праву руку, вона сказала: “Ти з'їла сир з рук, які готові без лопати вирити для тебе могилу. Але найгірше, що все це відбулося тринадцятого січня, у день народження черта-разводника. Згадай, хто тебе в цей день сиром пригощав?” А мені й згадувати не потрібно, я й так всі добре пам'ятаю, от тільки що тепер робити, розуму не прикладу».

Як Ви вже зрозуміли, прокльон можна навести в день народження риса. Отож, у цей же день їх можна й вичитати. Для цього Вам необхідно, не торгуючись, навіть не запитуючи заздалегідь ціни, купити моток вовняної пряжі чорного кольору. (Я звичайно купую таку пряжу в жінок, які в'яжуть на продаж носки, втім, думаю, її й у магазині знайти можна - зараз що тільки не продають.) У жодному разі не говорите продавцеві, навіщо купуєте вовну. Якщо ж Вас запитають, то придумайте що-небудь: скажіть, наприклад, що носки в'язати будете. Тричі перемотайте цей клубок задом наперед і зав'яжіть його в нову чорну хустку. Цей вузлик віднесіть після заходу на вулицю й закопайте в сніг під осикою. Потім, не сходячи з місця, прочитайте таку заговор:

Чорт-Разводник,

Мало тобі вовни твоєї,

Візьми собі вовни моєї

Знеси до себе в пекло мій клубок,

Зв'яжи собі новий пасок

Прийми, чорт, подарочек мій,

А замість поверни нам спокій,

Щоб відтепер ми не лаялися,

У волосся один одному не вцеплялись,

Спинами до один одному не сиділи,

По столах по різним не ялині,

Не сварилися й поврозь не спали,

Усяка суперечка миром вирішували

А тому, хто сварку нам створив,

Хто тебе, чорт, до цього примусив,

Тому сіль в очі, у рот пісок,

А на шию твій пасок

Нога об ногу запнеться,

Мова в мовленнях підкрутиться

И будьте Ви, всі слова, міцні,

И станьте Ви, всі мої справи, ліплення

На нині, на століття, на всі світлі часи

В ім'я Батька й Сина й Святого Духа

Нині й прісно й повік. Амінь.

Загадкове і Таємниче:
Псую цю насилають на людину, саджаючи боби. Перші три боби поливають не водою, а теплою кров'ю вбитого барана, при цьому читають спеціа
З листа: «Я сильно скривдила одну жінку. І от, коли я вмивалася, вона підійшла до мене й сказала: “Як ти водою вмиваєшся, так щоб ти й сл
По народних повір'ях, тринадцятого січня, під старий Новий рік, народився чортик-підбурювач, або, як ще його називають майстри, чорт-ра
Пристріт буває різний. Можна наврочити бізнес - і людина розориться; можна наврочити ребенка - і він буде погано спати. Але можуть навр
З листа: «Ще в молодості я по дурості зробила страшну помилку. Згрішила я... Загалом, розповім про усім один по одному. Заміж я вийшла в
З листа: «У нашім роді ніхто не доживає до сивин. І все це через один мого предка, що вчинив злочин, а йому так страшно помстилися. Винни

Прокльони та Гадання