З листа майстра Ілліча Семеновича Лаптєва: «Мені вісімдесят годков, але я бадьорий і всі так само, чим можу, допомагаю людям. Потихеньку вчу свою внучку, правда вона ледача й безглузда. Але передавати треба. Вашу бабусю бачив не один раз, батько мій Семен Макарович, пресвітле йому Царство Небесне, возив мене до неї на уклін, на розуміння й на благословення на нашу тяжку працю. Розуму вона була великого, доброти неміряної, прозорлива, яких на світі мало, і говорила скупо, але ясно. Видно було, що берегла свій час, адже роботи було багато. Я й Вас пам'ятаю добре. Пишу із проханням, хочеться мені, незважаючи на те що залишилося мені три роки, довідатися того, що не встиг, так навчити онученяти. Хоча здається мені, що не стане вона знаткой ні по розуму, ні за часом, так, видно, і закінчиться наш знахарський рід на мені. А питання мій такий. Як зробитися для інших непримітним, так, щоб те, що я хочу зробити, інші не помітили».

Я навчу Вас і всіх дорогих майстрів тому, про що Ви мене просили. Молитва, про яку мова йде, правильно називається «прятанка». Вона необхідна тоді, коли потрібно бути ніким не заміченим і не почутим, наприклад, якщо майстер повинен підійти до того будинку, де є собаки або худоба, що реагує лементом, муканням, кудкудаканням або гавкотом. Прочитавши прятанку, Ви можете йти сміло, жодна собака не задзявкає, кінь не заірже, а людина розгорнеться в іншу сторону й Вас не побачить. Читають молитву після того, як Ви замкнете між собою мізинці. Читають заклинання заговори в такий спосіб:

Устану, піду,

Усіх крізь пальці обведу

Всі роти закрию, очі зіркі відведу,

Видючого засліплю, чуйного оглушу,

Балакучого онемлю, жвавого остолблю.

Мене не почути й не побачити,

Ні старшому, ні молодшому не углядеть.

Наводжу німоту, наводжу сліпоту

Туман, туман, опустися!

Перед очима людей з'явися,

Будь як розлите молоко - біло,

Щоб ніхто й ніщо мого не побачило

Щоб дивилися - не углядели,

Услихать мого не зуміли

Аки кроком мені спішним, неспішним іти,

Нікому б слідів моїх не знайти

Куди ти підеш, Морок, від мого слова?

Куди ти, Морок, дінешся від моєї справи?

Всі б я щоб зробити встигла,

И вся справа моє би дозріло

Ключ всім моїм словам,

Замок всім моїм справам

В ім'я Батька й Сина й Святого Духа

Амінь.

Ця заговор моя бабуся давала у війну для військових, і він допомагав розвідникам. Але тільки варто звертати особливу увагу на перші два рядки заговори, там є два слова «обведу» і «відведу», їх не можна плутати й переставляти місцями. Це іноді відбувається (по собі знаю), тому що є в заворіві слово «морок», а там, де є в заговорх, заклинаннях, шепотках і молитвах це слово, що читають обов'язково починають збиватися або плутати деякі слова, адже морок покликаний наводити сум'яття й плутанину

Загадкове і Таємниче:
Питання. «Я не вказую своє прізвище, раптом хто з моїх знайомих зрозуміє, що це я. Важко про це писати, але подітися нікуди. Я виховала с
Питання. «Останнім часом набрякає особа. Я обстежилася, всі органи в нормі, лікар знизала плечима й сказала: „не бачу причини, не розум
Питання. «У мене варикозне розширення вен, багато витрачаю грошей на тюбики з аптечною маззю, але, на жаль, користі немає ніякого. Чи зн
Питання. «Недавно я перенесла найтяжкий приступ, з яким потрапила в лікарню, там після обстеження в мене виявили камені й пісок. Що я п
Питання. «Є чи ефективне, але не складний засіб при поганій пам'яті?» Відповідь. Пийте козяче молоко, а також відвар з кори горобини, не
Питання. «Я працюю продавцем і цілим днем стою на ногах. До вечора ноги набрякають і ниють, до того ж на п'ятах постійні тріщини. Що Ви м

Питання Магу