З листа:

«Я хочу поділитися з Вами своїм лихом. Усе, що відбулося в нашій сім'ї, не піддається здоровому глузду. Якби мені колись хто-небудь розповів про що-небудь подібному, те, можливо, я б теж цьому не повірила

Коли я була молода, то зробила аборт, після якого ніяк не могла знову завагітніти. Чоловік у мене був дуже гарний і, щоб мене утішити, умовив взяти ребенка з дитячого будинку

Нам тоді повезло: ми всиновили чудового хлопчика. Перший час я, звичайно, побоювалася, раптом він буде хворий або розумово відсталий, адже ми не знали, хто батьки Валери. Але, на щастя, наш прийомний синишка росло дуже тямуще й гарним, прямо як янголятко

Маленькі діти звичайно хворіють, а от наш Лерочка був зовсім здоровий

У школі він учився на одні п'ятірок, на зборах його завжди ставили за приклад, а ще в нього було добре серце й він ніколи не засмучував ні мене, ні батька

Ішло час, він надійшов в інститут, став зустрічатися з дівчиною. Марина нам подобалася, і ми завжди неї приймали як рідну. Чесно говорячи, я тоді думала, що Валера на ній жениться

Але цього не відбулося. Марина перестала до нас приходити, і я запитала сина, що трапилося, чому вона до нас не приходить. Син мені відповів так: “Мама, я полюбив іншу дівчину, неї кличуть Снежана. З Мариною я більше не зустрічаюся, я не винуватий, що мені сподобалася інша”.

Я тоді не стала приставати до сина з розпитами. Було очевидно, що він і так сильно переживає

Для себе я зробила висновок, що Снежана не любить Валеру, а от Марина дзвонила нам щодня, хоча син щораз їй говорив: “Я ж просив тебе більше не дзвонити. Зрозумій, я тебе не люблю, за чим ти мучиш себе й мене?”

Після цього син клав трубку, а в мене щораз з'являлося почуття незручності, мені було дуже жаль Марину

Один раз Валера сказав: “Мама, я через півгодини прийду”. Иушел.

Його не було цілих сьома година. Мене чомусь охопив дикий страх, і я стала обзванивать всіх його друзів, але сина ніде не було. У записній книжці я знайшла телефон Снежани й, зібравшись із духом, набрала її номер. Снежана байдужим голосом сказала, що в неї Валери немає й ніколи він до неї додому не приходив, тому що вони з ним не зустрічалися й не зустрічаються. На моє питання, чи може вона припустити, де він може бути, дівчина сказала: “Послухайте, я ж Вам сказала: я поняття не маю, де Ваш син, він мене не цікавить”. І вона поклала трубку

Я знала, де живе колишня дівчина сина, і ноги самі понесли до неї. Двері мені відкрила Марина й дуже чемно вмовила зайти. Ми раз проказували з нею про Валеру, і зненацька вона сильно розплакалася. Я намагалася неї заспокоїти, але отут з іншої кімнати вийшла жінка. Побачивши плачучу Марину й зрозумівши, хто я така, вона немов сказилася

Я, звичайно, розумію, їй адже теж шкода свою дочку, що щодня ревіла через нашого сина, але Ви б чули, як вона на мене репетувала

З її слів я тоді зрозуміла, що вона загрожувала нашому синові помститися за сльози дочки й довести його до дурдома.

Сказала вона приблизно наступне:

- Я провчу його раз і назавжди. Звик морочити дівчиськам голову, розумник! Я йому так заморочу голову, що з дурдома виходити не буде. Ім'я своє й те забуде, кобелина!

Я сторопіла від її погроз і сказала:

- Послухайте, мій син не обіцяв на Марині женитися, він не давав їй слова й не винуватий, що більше не любить її.

- Полюбить, ще як полюбить! - кричала мати Марини. - Ми ще подивимося, як воно зложиться!

Коли я повернулася, син був уже будинку. Довідавшись, що я сильно хвилювалася, він попросив у мене прощення

Я, звичайно, не стала йому розповідати про дзвінок Снежане й про скандал у будинку Марини. Син був будинку, а мені більше нічого й не потрібно.

На інший день мені подзвонили з інституту й сказали, що Валеру відвезли в лікарню, у неврологічне відділення

У лікарні мене до нього не пустили. З розаговори з лікарем я зрозуміла, що син зненацька збожеволів. Звичайно, лікар виражався м'якше, сипав медичними термінами, але зміст його слів мені швидко став ясний. Я зрозуміла, що відбулося велике нещастя, тепер мій синок став несамовитим і навіть не може назвати своє ім'я

Цілий місяць я ходила під вікнами лікарні. Продукти в мене не брали й до сина не пускали. Я була вотчаянии.

Потім мені подзвонила Марина й сказала:

- Я цього не хотіла, але мама з бабусею все-таки зробили те, що Вам обіцяли. Але якщо він буде із мною, те тоді вони всі виправлять - і він поправиться!

Почувши її слова, я викликнула:

- Марина, що ти несеш! Як це можна зробити так, щоб Валера занедужав або видужав? Ти бреши, так не забріхуйся

У відповідь Марина зробила:

- Можете мені не вірити, але я точно знаю, що мама й бабуся зробили йому псую “на вариво”, щоб він нічого не міркував - голова не варила. Якщо не вірите, приведіть його до нас, і в нас він буде здоровий, але коштує йому тільки переступити поріг нашого будинку, як він знову перетвориться всумасшедшего.

Вислухавши її, я сказала:

- Допустимо, що ти говориш правду й він буде здоровий, якщо стане жити у Вас, - але навіщо тобі це треба?! Виходить, що він все життя буде сидіти у Вашім будинку. Адже, по твоїх словах, тільки він вийде за поріг, як знову стане ненормальним. Хто ж Вас тоді буде годувати, якщо він не буде вчитися, а потім і працювати? Навіщо твоїй мамі зять-нахлібник?

Марина помовчала й поклала трубку

Пройшов ще місяць, і я вмовила головлікаря відпустити нашого сина на амбулаторне лікування, пообіцявши, що буду добре доглядати за ним, а якщо буде потреба привезу його знову вбольницу.

Насправді ж я вирішила випробувати долю - зводити його додому до Марини. У мені боролися два почуття. Я боялася скандалу й погіршення його стану, якщо поведу сина в той будинок. З іншого боку, я просто не бачила виходу з положення, що створилося

Як треба подумавши, вирішила все-таки їхати. У всякому разі, якщо Марина мені збрехала, то я вже не буду сподіватися на чудо

Але чудо відбулося. Поки я везла Валеру в таксі, він був явно сам не свій, але як тільки ми переступили поріг Марининой квартири, його ока стали осмисленими, а мовлення - нормальної. Але саме головне, він поводився так, начебто ніколи не лежав у психіатричній лікарні й бував у цьому будинку щодня. Він ласкаво дивився на Марину, від якої зовсім ще недавно бігав, і навіть не хотів підходити ктелефону.

Я дивилася, як Марина, її мати й бабуся саджають його за стіл, пригощають пельменями й чаєм

Мій син не дивився на мене, він не міг відірвати свого погляду від Марини

Потім я виїхала, а Валера залишився в їхньому будинку. Він подзвонив мені й сказав, що буде жити в Марини, що дуже неї любить і не може без її

Приблизно через годину після цього, не витерпівши, я знову подзвонила туди. Попросила до телефону Маринину мати й задала їй питання: як бути з інститутом і, взагалі, навіщо вони створили таке з моїм сином?

Відповідь була коротким, але ясним: “Як тільки вони повінчаються, він знову буде ходити в інститут, а потім і на роботу. І взагалі, поки він чоловік Марини, Ви можете не побоюватися за його психічне здоров'я”.

От так, ясно й зрозуміло. Син більше в нас не буває. Вони з Мариною повінчалися, і він ходить винститут.

Мені боляче й кривдно, адже я виростила ребенка, виховала гарної й доброї людини, що потрапив у мережі до трьох нахабних баб. У мене украли не тільки улюбленого сина, але й щиросердечний спокій

Якщо є спосіб зняття цих чарів, то дуже прошу Вас навчити йому мене. Низько Вам кланяюся

З повагою, Безусова Н. Ф.».

От така історія. Я знаю не тільки про те, як можна навести прокльон на розум людини (для цього варять свинячьи мозки, читаючи особливу заговор), але і як від її позбутися

Хочу відразу попередити, що душевнохворого не можна лікувати на похоронах родичів, звичайно це роблять на могилі чужого йому людини

У жодному разі не просите почекати й не опускати труна в могилу доти, поки Ви не прочитаєте молитву. Взагалі ніхто, крім Вас, не повинен знати про те, що Ви зібралися проводити цей обряд

Не проводять його й у святі свята й у дощову, непогожу погоду, а також у неділя

Мій досвід показує, що за допомогою цього обряду можна раз і назавжди позбавити людини від прокльон на розум. Хворий незабаром видужує, мовлення його стає ясн і розумної, зникають роздратування й агресія. Людина стає товариським, і до нього швидко вертаються всі ті поклади тельні якості, які властиві здоровим людям

Читати треба молитву святителеві Іоаннові Златоусту. Слова її такі:

Про святителя великий Іоанні Златоусті! Многая й різного дарування від Добродії приял еси й, яко раб благий і вірний, вся данния тобі таланти добрі помножив еси, цього заради в істину всесвітній учитель був еси, яко всяк вік і всяко звання від тобі повчається. Ми ж грешнии (імена), по єдиному кийждо своє дарування имуще, єднання духу в сполучнику миру не імами, але биваеши тщеславни, один одного раздражаще, один одному завидяще; цього заради дарування наша розділена не в мири порятунок, але у ворожнечу й осуд нам є. Темже й тобі, святителеві Божий, припадаємо, раз дором обуреваеми, і в розтрощенні серця просимо: молитвами твоїми отжени від сердець наших всяку злість, недоб рожелательство, гордість і заздрість, нас разделяющия, так у мнозех удех єдине тіло церковне невозбранно пребудем, так по словеси твоєму молитовному возлюбим один одного й однодумністю исповеми Батька й Сина й Святаго Духа, Трійцю Єдиносущу й Нероздільну. Нині й прісно й повік. Амінь.

Загадкове і Таємниче:
Насамперед, у день операції ніколи не говорите: «Якщо я вмру...» Запам'ятаєте, що слово «смерть» для Вас у цей час запретно. У жодному ра
З листа: «З нами на одній сходовій площадці живе сім'я із чотирьох чоловік, і в цій сім'ї є хлопець, якому нині здійснилося двадцять віс
Підіть до сходу сонця на піше перехрестя, прочитайте 90-й псалом («Живий у допомозі Вишняго»), а потім утріться поділом. Обряд цей прово
Діва прекраснейшая, мудра, предивовижна, свята великомучениця Катерина! Всю еллінську мудрість зовсім вивчивши, ораторське мистецтв
З листа: «Я народила свого першого ребенка, хоча дуже його не хотіла. Думала: “Ну, всі, тепер все життя я повинна буду біля нього крутит
З листа: «У наших сусідів у роді всі вмирають від раку губи. А справа все в тім, що їхня прабаба плюнула на ікону. Мати попросила її запр

Молитви