З листа:

«Знаю, що Ви людина з доброю душею. Я читала Ваші заговори, у них написане, що Ви допомагаєте незаможним сім'ям. І я вирішила - напишу, може бути, Ви й мені зумієте допомогти. Благаю, не думайте, що я нахабниця яка, пишу адже від безвихідності... Добре, уже будь що буде

Почну по порядку

Кличуть мене Настя, мені тринадцять років. Живу я далеко від Вас, у маленькому містечку. Батьки мене кинули. Мати пішла з будинку три роки тому. Потім батько виїхав заробляти гроші в Заїсти, тільки коли він повернувся, всі гроші пропився

Виявилося, що й мати теж у Заїсти живе, на життя заробляє проституцією. Звісток від її я вже давно не одержувала. А виїхала вона от через що. Ми довго не платили за світло, і в нас його відключили. Набігла пристойна сума, а взяти грошей ніде. Сусіди в борг не дадуть - у самих кожна копійка на рахунку, - мати не працювала тоді, батько перебивався тимчасовими заробітками, а що заробляв, то відразу й пропивав. І от мама зазбиралася в Заїсти. У неї там жила подруга, що нібито обіцяла допомогти. У підсумку подруга ця виявилася самої теперішньої шалавой. Спочатку вони з мамою пішли в запій, а потім стали разом на вокзалі працювати. Спочатку мама писала мені листа, обіцяла незабаром повернутися із грошима, але обіцянки так і залишилися обіцянками. А я по ній дуже нудьгувала, яка-ніяка, а все-таки мати. Постійно на автобусну зупинку ходила, розклад дивилася й чекала - а раптом приїде? Але куди там...

А тато... Коли мені здійснилося сім років, він почав до мене приставати, навіть спробував зґвалтувати

Пізніше я стала збігати з будинку, але що користі-те, однаково верталася. Один раз, коли батько в черговий раз став до мене приставати, я обманом виклянчила в нього небагато грошей і виїхала в Заїсти. Знайшла там матір, от тільки я їй не потрібна виявилася... Потім за мною приїхав батько (напевно, це мама йому подзвонила) і відвіз мене назад. Прощення навіть просив. Але знаєте, у душі я його простити не можу, хоч і батько, - занадто мені боляче й погано.

Недавно в мене вмерла бабуся по папиной лінії, вона мені раніше завжди допомагала... Зараз я живу в іншої бабусі, вірніше, у маминої тітки. Мама моя теж колись у неї жила. Вона хоче стати моїм опікуном. З нами ще живе Надя, їй двадцять один рік. Надини батьки теж п'яниці, щодня в них лементи, скандали, бійки, а жити їй, бедняжке, ніде, от баба Ніна її й дала притулок. Надя була в школі відмінницею, улаштувалася потім продавцем, а зараз працює в невеликій фірмі. Життя в неї теж важка була, але зараз стала небагато краще. Мені про такому поки тільки мріяти й мріяти

Я хочу Вас попросити - не могли б Ви надіслати мені хоч який-небудь старий одяг або взуття? Баба Ніна вже стара, пенсії на все не вистачає, а Надя мене одягати не може. Заробляє вона небагато. Була б одна, вистачало б, але в неї є молодша сестричка, що теж по родичах поневіряється. Її адже теж потрібно й одягти, і взути, і підручники купити, та й що-небудь смачненьке. У нас дитинства не було, так нехай хоч вона небагато порадіє

Якщо з одягом з якихось причин не вийде (ви не думайте, я розумію, що все грошей коштує), те, будь ласка, напишіть мені лист. І я буду думати, що десь є людина, якому я небайдужа. Повірте, мені це дуже допоможе в житті. А те іноді така туга нападає, хоч вовком виття. Баба Ніна старенька й хвора, у неї сил немає із мною возитися. Але я їй дуже вдячна, без її б взагалі пропала. У Наді своє життя, свої справи, свої проблеми... У школі треба мною все сміються, знущаються, убогої називають, як із дрянью якийсь звертаються, немов я й не людина. Я дуже сподіваюся, що Ви відповісте мені й дозволите хоч зрідка писати Вам. Чекаю відповіді. Настя».

От такий гіркий лист. Звичайно, я відправила посильну допомогу, постаралася підтримати Настю. А тепер хочу звернутися до Вас, дорогі мої читачі й учні. Подивитеся навколо - можливо, комусь потрібна Ваша допомога. Не соромитеся бути добрими, не бійтеся бути щедрими. Адже щоб змінити життя іншої людини до кращого, іноді потрібна сама малість, просто багато хто з нас, на жаль, не думають про це. Але ж, допомагаючи людям, ми не тільки самі кращаємо, ми робимо краще навколишніх, а виходить, і нам у майбутньому теж хто-небудь допоможе. Давайте ж не будемо байдужими. А добро, воно, як сніжний кому, стає більше з кожною доброю справою або вчинком

А тепер хотілося б опублікувати лист жінки похилого віку, що живе в Санкт-Петербурзі:

«Мені вже майже вісімдесят років. От уже не думала ніколи, що стільки проживу... Багато довелося сьорбнути горячи. У блокаду потрапила під обстріл, була поранена й пролежала на снігу багато годин, поки мене не підібрали. Лікарі мене виходили

Виростила я трьох дітей, виховала їхніми гідними людьми. Тільки от двох я вже пережила, а про третій навіть думати гірко, дотепер надія в серці тепліє - а раптом живий? Хоча сама розумію, що за стільки років він би з'явився. Володя працював на заводі, і там його вбило струмом. Славик умер від серцевого приступу. Колючи ж був геологом, виїхав у гори з експедицією й пропав без звістки. Як могла тягла я їх - а після війни ох як важко мені доводилося, - учила, зігрівала й годувала... І от одна я залишилася. Живу в коммуналке, у малюсінької комнатке, через яку сусіди зживають мене зі світла. Зрозуміти їх можна: нікчемна, смердюча баба (інший раз і до туалету не добіжу). Самої огидно на себе дивитися, а однаково жити хочу. Боюся я смерті. Боюся, що не побачу сонечко й травичку, людей і світло білий, боюся могили. Старий я людина й безпомічний, усяка застуда може стати останньої

От все частіше й частіше думаю я про минуле, і відчуття таке, немов і не жило зовсім: все життя пролетіла як мить...

От ще яке лихо: гину я попросту від убогості, немає можливості навіть купити ліки. Ноги ниють, натерти б, а нема чим. Отут удумала я піти до могили Ксенії Петербурзької. Дивлюся, жінка роздає речі, я підійшла. Вона говорить, що сильно боліла, справа до смерті доходило, але ти, Наташа, неї вилікувала й веліла тепер людям допомагати. Чоботи мені від її теплі дісталися, щоправда, вони мені великі, але нічого, носок надягну, устілку підкладу. Але справа не в цьому. Я впросила неї дати твою адресу...

Якщо можна, допоможи, Христа заради, чим можна, а якщо ні, те прости, що жебраю. Страшно от так на старості років однієї залишитися й усвідомлювати, що допомоги чекати нівідкіля. Буду дуже чекати твоєї відповіді. Допоможи, благаю...»

Як багато подібних листів мені приходить, Ви навіть не представляєте...

Після їхнього прочитання стає так важко на душі, що й словами не передати. Можливо, деякі подумають: навіщо мені все це, ну подумаєш, дівчисько там якась або баба, усім не допомогти, своїх проблем по горло, про інших думати ніколи. Але, дорогі мої, будь ласка, знайдіть у собі сили побачити чужий біль і постаратися надати посильну допомогу. Додержуйтеся християнських заповідей і будьте милосердними. Допомагайте не тільки родичам, але й друзям, і знайомим. Я благословляю ті руки, які допомагають злиденним старим і хворим, кинутим напризволяще долі дітям. І помнете, Господь бачить зло, але зауважує Він і добро

Перш ніж читати заговори від шкоди й насильства, необхідно прочитати молитву своєму Хоронителю-ангелові-хоронителеві

Кожному християнинові Господь дає Ангела-Хоронителя, що оберігає людини протягом всієї його земного життя від лих і напастей, намагається вберегти від гріхів, допомагає в смертну годину. Ангел-Хоронитель - це Ваш помічник у будь-якій справі, Ваш захисник у горі й нестатку

Молитва Ангелові-Хоронителеві

Ангелі Божий, хоронителеві мій святий, на дотримання мені від Добродії з Небісі даний, прилежно молю тя: ти мя днесь просвяти й від усякого зла збережи, до благого діяння настави й на шлях порятунку направи. Амінь.

Ще можна прочитати молитву блаженної Ксенії Петербурзької. Молитва, звернена до неї, рятує від скорбей і лих

Молитва блаженної Ксенії Петербурзької

Про свята всеблаженну мати Ксение! Під покривом Всевишняго що жив, веденою й укрепляемая Богоматір'ю, голод і спрагу, холод і спека, ганьблення й гоніння що перетерпіло, дарунок прозорливості й чудотворения від Бога одержала еси й під покровом Всемогутнього покоишися. Нині свята Церква, яко запашний колір, прославляє тя. Предстояще на місці твого поховання перед образом твоїм святим, яко живей ти, сущої з нами молимося ти: приими прохання наша й принеси їх до Престолу Милосерднаго Батька Небеснаго, яко відвага до Нього імуща випроси, що притікає до тебе вічний порятунок на блага справи й починання наша щедре благословення, від усяких лих і скорбей рятування. Предстани святими твоїми молитвами перед Всемилостивим Рятівником нашим про нас, невартих і грішних. Помози, свята блаженна мати Ксенія, дитини світлом святаго хрещення озарити й печатию дарунка Духа Святаго запечатлети, отроки й отроковици у вірі, чесності, богобоязливості воспитати й успіхи в навчанні їм даровати; болящия й недугуищия зціли, сімейним любов і згода ниспосли, монашествующих подвигом добрим подвизатися вдостой і від ганьблень відгороди, пастирі в міцності Духа Святаго затвердь, народ наш і країну нашу у світі й безмятежии збережи, про позбавлені в передсмертну годину причащання Святих Христових Таин ублагай. Ти наша надія й сподівання, швидке услишание й рятування, тобі віддяка возсилаем і з тобою славимо Батька й Сина й Святаго Духа. Нині й прісно й повік. Амінь.

Загадкове і Таємниче:
Насамперед, у день операції ніколи не говорите: «Якщо я вмру...» Запам'ятаєте, що слово «смерть» для Вас у цей час запретно. У жодному ра
Буває, що не тільки в селах немає можливості запросити священнослужителя вичитувати передсмертну молитву й створити соборування, ал
З листа: «З нами на одній сходовій площадці живе сім'я із чотирьох чоловік, і в цій сім'ї є хлопець, якому нині здійснилося двадцять віс
Підіть до сходу сонця на піше перехрестя, прочитайте 90-й псалом («Живий у допомозі Вишняго»), а потім утріться поділом. Обряд цей прово
Діва прекраснейшая, мудра, предивовижна, свята великомучениця Катерина! Всю еллінську мудрість зовсім вивчивши, ораторське мистецтв
З листа: «Я народила свого першого ребенка, хоча дуже його не хотіла. Думала: “Ну, всі, тепер все життя я повинна буду біля нього крутит

Молитви