Ні, напевно, нічого страшнее, чим умерти на самоті, переживши всіх рідних. Знати, що не зберуть тебе в останню путь рідні руки, ніхто й сльозинки не упустить, довідавшись про кончину, не пом'януть тебе добрим словом... Але ж поки людини не забули, то хоча б пам'ять про нього продовжує жити на землі

Бувають випадки, коли людин умре й лежить тижнями, а те й місяцями в порожній квартирі, поки хто-небудь не спохватиться, що давно вже не було видно самотнього сусіда або сусідки. Ніхто не стисне руку вмираючої людини, не подасть йому склянка води. Останні сльози скотяться по старечій особі, але комусь буде втерти їх і сумно посміхнутися, намагаючись хоч так підтримати нещасного

Коли я читаю листи самотніх старих, те просто не можу стримати зліз

З листа:

«Я нікому не потрібна. Рідних у мене немає. Була в мене дочка, Зиночка, але вона покінчила із собою в тридцять п'ять років. Не подумала ні про себе, ні про мене, як я, бідолашна, буду одне своє століття доживати. Мені сімдесят три роки, начебто ще не древня баба, а вже вся хвора - ледве по кімнаті плазую. Уночі не сплю, боюся вмерти в сні. Двері не закриваю, щоб сусідам, якщо що, у квартиру було легше потрапити. Життя в мене була нелегка, але ніколи я не думала, що найстрашніші випробування випадуть мені в старості. Думаю увесь час про те, що після смерті закопають мене в яму, як собаку, і навряд чи хтось про мене згадає, пом'янути захоче. От і хочу попросити тебе, Наташа. Я залишу твою адресу на столі й записку, якщо, звичайно, її не викинуть після моєї смерті. Поминай мене, поки будеш жити, а я за тебе з того світла молитися буду. Я вірую в Бога й вірю, що ти виконаєш моє прохання. Конверт у мене за п'ять копійок. Прости, іншого ні».

Лист із Канади:

«Спасибі за заговори. Прочитала й начебто будинку, у Росії, побувала. Якщо Вам неважко, відповідайте мені, пожалуйста.

Виїхала я в Канаду давно, всі мені подобається, та й люди тут гарні, доброзичливі, віруючі. Але немає мені щастя. Справа в тому, що я самотня. Пережила я своїх дітей, у Росії теж не залишилося родичів, а я так хочу, щоб мене хтось пам'ятав. Знаєте, про що я зараз подумала? Як жаль, що в мене небагато грошей. Інакше я б віддала їх усе на добродійність і, може бути, хоч так замолила свої гріхи й гріхи своїх дітей. Але, до гіркого мого жалю, я не можу цього зробити. Ах, як жаль!

Помолитесь про мене, будь ласка, і про усіх, хто самотній у цьому світі. До побачення. Ваша Янсон Вікторія. Торонто, Канада».

Є дуже дієвий заговор-молитва про самотніх людей, мені б хотілося, щоб Ви всі, мої дорогі читачі й учні, знали її й регулярно читали. Так Ви надасте неоціненну допомогу самотнім людям. Помнете, просячи за інші, Ви допомагаєте не тільки незнайомим Вам людям, але й собі, і своїм дітям. Якщо Ви, пошкодувавши самотнього старого, молитеся про нього, то творите добру справу. Але ж нам вертається те, що ми віддаємо цьому миру: віддаємо зло - і страждаємо, творимо добро - і воно вертається до нас сторицей.

Слова молитовного заговори наступні:

Матінка Цариця Небесна на Небесах,

Господь Бог Ісус на образах,

Згадаєте самотніх по іменах,

Близько й по далеких сторонах

Пом'янь, Господи, у Царстві Своєму й самотніх

Милістю Своєї збережи

Нині й прісно й повік. Амінь.

Загадкове і Таємниче:
Насамперед, у день операції ніколи не говорите: «Якщо я вмру...» Запам'ятаєте, що слово «смерть» для Вас у цей час запретно. У жодному ра
Буває, що не тільки в селах немає можливості запросити священнослужителя вичитувати передсмертну молитву й створити соборування, ал
З листа: «З нами на одній сходовій площадці живе сім'я із чотирьох чоловік, і в цій сім'ї є хлопець, якому нині здійснилося двадцять віс
Підіть до сходу сонця на піше перехрестя, прочитайте 90-й псалом («Живий у допомозі Вишняго»), а потім утріться поділом. Обряд цей прово
Діва прекраснейшая, мудра, предивовижна, свята великомучениця Катерина! Всю еллінську мудрість зовсім вивчивши, ораторське мистецтв
З листа: «Я народила свого першого ребенка, хоча дуже його не хотіла. Думала: “Ну, всі, тепер все життя я повинна буду біля нього крутит

Молитви