З листа:

«Мені двадцять два роки. Моя вага так велика, що я навіть соромлюся про нього писати. Звертаюся до Вас за допомогою й сподіваюся, що мій лист буде опубліковано. Якщо так трапиться, то це значить, що я прилюдно покаялася у своїх гріхах і можу розраховувати на прощення. Може бути, тоді Господь допоможе мені позбутися від закляття, що на мене наклали на кару за те, що я зважилася обікрасти вмираючої людини

Я про усім розповім Вам, як на сповіді, ні слова неправди я не вимовлю, не буду намагатися виправдуватися. Адже я хочу тільки одного: щоб Господь мене простив

Два роки тому назад я закінчила медучилище. Пішла працювати медсестрою, але в лікарні платили такі копійки, що мені навіть не вистачало на те, щоб оплачувати знімну квартиру. Сама я із села, а дуже хотілося жити вгороде.

Якось мені запропонували поухаживать за лежачим хворим. За це пообіцяли добре платити, і я погодилася. Я приїхала по зазначеній адресі, де мене зустріла літня, приємна й, видимо, дуже заможна жінка

Вона пояснила, що сама вона живе в Ізраїлеві, а її мати не змогла до неї приїхати й залишилася одна Вроссии.

Агнія (так кликали господарку, що мене найняла) сказала мені: “Я дуже люблю свою матір, але мені необхідно повернутися в Ізраїль. Я буду Вам добре платити, більше того, я навіть віддам Вам гроші вперед, щоб не зв'язуватися з перекладами. Ви напишете мені розписку. Я дуже сподіваюся на те, що оскільки Ви дипломована медсестра, то будете добре доглядати за мамою. Я знаю, що Ви живете на знімній квартирі, отож, Ви можете жити тут і в такий спосіб заощадите гроші. Ще я Вам залишу гроші, на які Ви будете купувати продукти й годувати маму. Купуйте їй всіх самих гарних і свіже, грошей залишу багато, і Ви їх, будь ласка, не заощаджуйте”.

Я завірила Агнію, що буду доглядати за Раїсою Максимівною як за рідною матір'ю

Увечері Агнія полетіла в Ізраїль, а я залишилася в трикімнатній квартирі зі своєї підопічної й купою грошей, про які ще вчора не посмітила б навіть мріяти. Зваривши кашу, я погодувала Раїсу Максимівну, що була так слабка й стара, що відразу ж заснула або зробила вигляд, що спить

Квартира була обставлена гарними стародавніми меблями, і я весь вечір видивлялася на статуетки, картини й вази. Потім я стала перебирати книги - їх було дуже багато...

Зненацька хвора заворушилася й застогнала. Я підняла ковдру й з досадою виявила, що бабка була вся мокра. Подумавши, я подсунулa під неї простигни - мені не хотілося неї перевертати

Прикривши двері й не обертаючи на неї уваги, я сіла дивитися телевізор

Не знаю, що на мене тоді знайшло. Відчуття влади над безпомічними бабами п'янило мене. “Так пішла ти”, - подумала я про себе й включила телевізор погромче.

Ранком я умилася, заварила ароматний кава й стала з апетитом жувати смачну ковбасу. Запасів у холодильнику було багато. Раніше я не могла собі дозволити ніяких делікатесів, а тепер усе було в моєму розпорядженні. Після ситного сніданку я розвела окропом “Доширак” і погодувала їм хвору. Особа її виражало невдоволення й образу, але я робила вигляд, що нічого не бачу. Я зняла з її мокру сорочку, перемінила постіль, а через півгодини вона знову була мокрою. Мені не хотілося з нею возитися, тому що я зібралася за покупками, адже тепер у мене була купа грошей

Я закрила квартиру й мовчачи пішла. Ми взагалі з першого дня не розмовляли: я - від небажання, а вона, видимо, від образи

Повернулася я з повними сумками обновок. Кофточки, спідниці, плаття були дивними, і мені хотілося, щоб хто-небудь мене в них побачив

Снову погодувавши Раїсу Максимівну “Дошираком”, я нарядилася, за крила квартиру й поїхала до дівчат у гуртожиток - похвастатися. Ні в кого з них не було таких шикарних шмоток, як у мене

Увечері ми відправилися на дискотеку, і додому я повернулася тільки ранком, годин в одинадцять. Мене бісили обгаженні простирадла, і я зовсім не бажала відпирати цей бруд. Всі я склала в мішок і викинула в сміттєпровід. У шафі було навалом постільної білизни

Перед дискотекою я ходила в салон, де мені наростили гелієві нігті. “Не можу ж я псувати свій шикарний манікюр”, - думала я тоді.

И от я стала викидати запаскуджену білизну в смітник. Готовити для баби мені теж не хотілося, і я розводила їй окропом пюре й локшину швидкого готування, а сама їла делікатеси, пила соки й компоти

Мені стала подобатися моє життя, і я витрачала гроші ліворуч і праворуч. Я з радістю думала, що тепер можу багато чого собі дозволити. Вся моя кімната була завалена туфлями, босоніжками, одягом і біжутерією. Одне мене зллило - те, що, маючи купу грошей і вбрань, я повинна була сидіти поруч із Раїсою Максимівною

Від всієї тієї гидоти, який я її кормила в неї приключився запор, і вона корчилася в кольках, а я їй зло говорила: “Нічого, менше гадить будеш, а те вже майже простирадлом не залишилося”.

Увечері я поїхала до дівчат, там я познайомилася з одним хлопцем, і мені було так добре, що зовсім не хотілося вертатися до біль ний бабі. Була п'ятниця, і ми всією компанією поплили на острів “Кораблик”, там ми пробули до понеділка

Мені дуже хотілося сподобатися своєму новому другові, і я зображувала із себе багату дівчину. Смітила грошима, купуючи на всю компанію французьке шампанське й фрукти

Коли я нарешті прийшла додому, Раїса Максимівна тихо стогнала. Я підсунула під неї ганчірки й спробувала напоїти кефіром. Але вона обригала постіль і моя нова кофточка

Не знаю, як так трапилося - видимо, я сильно розлютилася, - але я відшмагала її по щоках. У квартирі стояв сморід, і мені хотілося все кинути й утекти

Потім я переодяглася й пішла, сказавши їй: “Я тебе провчу, коза стара”.

Я не думала не вертатися, але знову все зложилося так, що я не прийшла додому. Себе я утішала думкою про те, що немає нічого страшного в тім, що бабка поголодує небагато, адже деякі люди навіть лікуються голодом

Через два дні, коли я відкрила двері, Раїса Максимівна лежала тихо, начебто в глибокій непритомності. Я злякалася й стала неї трясти. Зненацька вона відкрила мутні очі й зовсім чітко сказала: “Як я тебе ненавиджу, ти ж не людина, а саме сьогодення скотиняче поріддя. Я проклинаю твоє чрево, жери й давися. Жери й давися, будь свинею, адже ти і є свиня...”

Більше вона нічого не сказала. Може бути, я й поганий медик, але відрізнити мертвої людини від живого можу

Раїса Максимівна вмерла. Я переодягла її в усі чисте. Забрала в кімнаті й стала думати, як мені тепер бути

Потім я вирішила. Бабці вісімдесят п'ять років, навряд чи її будуть анатомувати, щоб довідатися причину смерті. І якщо її навіть розкриють, я адже її не труїла, а що шлунок порожній, так нехай ще доведуть, що це я її не кормила, може, вона сама не бажала є

Я подзвонила її дочки в Ізраїль і сказала, що її мати вмерла в сні, без мучень. А ще сказала, що ми дуже друг до друга прив'язалися й що я не можу собі знайти місця від переживань

Ранком з Ізраїлю прилетіла Агнія, щоб поховати своя мати

Вона й справді вирішила, що я була останньою опорою й віддушиною для її матері. Трикімнатну квартиру вона віддала мені, оформивши дарчу

Поплакавши, Агнія полетіла назад, Визраиль.

Із цього дня щоночі мені стала бути покійниця, вона мені ввижалася те в одному, то в іншому куті

Щось неймовірне відбулося з моїм організмом, я стала їсти так багато й так жадібно, що вага мій ріс не щодня, а щогодини. Я впевнена, що це на мене діє проклін покійниці. Я гину, я запливаю жиром, і от я вирішила зняти зі своєї душі вантаж. Якщо мені призначено вмерти, то я не хочу вмирати із гріхом, що терзає мою душу

Помолитесь про мене й не засуджуйте мене, адже я щиро каюся в тім, що накоїла».

Загадкове і Таємниче:
Басеть - гарнішати, ставати краше. Болон болить - вим'я болить (для лікування корів). Ветренник
Асмодей - демон, що винищує, дарующий знання тим, хто до нього звернеться Сатана - його ім'я означає «Супротивник», це демон, що противи
Заклинання - один з найсильніших методів у роботі майстрів. Але й зняти закляття дуже й дуже непросто. Не слід плутати закляття із прок
Довго Троя в положенні облоговому Залишалася неприступною твердинею, Але троянци не повірили
Нещасливі числа визначають у сполученні із числовим значенням місяця. Наприклад, сьоме серпня (серпень, як відомо, восьмий місяць). Сп
А тепер давайте поговоримо про те, як можна визволити душу з рабства. Не сховаю, що це прокльон знімати важче всього. Як я вже писала ви

Корисно Знати