Фен-Шуй - древнє китайське вчення про тім, як гармонізувати своє існування з потоками енергії, що пронизує всесвіт. У сучасному Китаї, і не тільки там, до Фен-Шуй ставляться дуже серйозно й вірять, що від гарний Фен-Шуй житла залежать здоров'я, багатство й удача. У цьому є логіка, адже думка про те, що можна існувати незалежно від свого оточення, - ілюзія.

Ми формуємо своє оточення - і воно формує нас. Багат і успішними хочуть бути все. От чому книги по Фен-Шуй розкуповуються миттєво, а до їхніх авторів бажане багатство прийшло вже давно.  Втім, після того, як придбали книгу по Фен-Шуй, не поспішаєте пересувати меблі, купувати рибок і розвішувати всюди дзвіночки.

Фен-Шуй використовує різні талісмани як інструменти, які допомагають людині сфокусувати й підсилити намір щось змінити у своєму житті. Поки не зроблена генеральне збирання й не розчищені завали на шляху позитивної енергії Ци, будь-які коректування Фен-Шуй будуть у найкращому разі марними, а в гіршому - використання таких Фен-Шуй підсилювачів як дзеркало, наприклад, може подвоїти проблеми, як подвоює дзеркало безладдя, що в ньому відбивається

Починати перетворення Фен-Шуй необхідно з генерального збирання. Зверніть увагу на всі місця, яких ви звичайно уникаєте: під диванами, у ванною, у туалеті, у холодильнику, мікрохвильовій печі й за плитою, за шафами й у шафах. Генеральне збирання відкриває нам ока нате місця, де утворилися завали речей. Радянське минуле й лихоліття «перебудови» виховали в нас «плюшкинський» інстинкт до нагромадження всякого майна «на чорний день». Ми боїмося майбутнього, і нам чомусь здається, що іржавий, майже зовсім «новий» велосипед без колеса з нашого дитинства застрахує нас від будь-яких несподіванок з майбутнього. Завали й загати в нашім будинку, у нашої голові й у нашім житті - от про що ми хочемо з вами сьогодні поговорити.

 ліворуч Найпоширеніший вид завалів - це зберігання речей «про всякий випадок», «на чорний день». А часто такий чорний день у вашім житті дійсно траплявся? У дійсності «усякий випадок» - це випадок, що ніколи не наступить. Навіть якщо коли ця річ і знадобиться, ви або не згадували, що вона у вас є, або не зможете знайти в горах іншого мотлоху. До речі слова - «на чорний день» передають наша недовіра до миру й страх перед змінами.

Непотрібний одяг. Рада: якщо ви не надягали річ протягом року, не говорячи вже про те, що не носите її зі школи, - попрощайтеся з нею. Протягом року міняються всі сезони, і якщо ви жодного разу не відчули бажання надягти цю річ, - її час пройшов. У речей, які довго лежать у шафах без справи, навіть запах специфічний. І якщо ж ви відчуєте такий захід, те це перший сигнал застійної енергії.

Те ж стосується взуття. Утримуйте в порядку ті, які носите, і відправте на смітник інші. Викинути які речі вам допоможе гасло: - Я заслуговую тільки найкращого. Помнете про це й коли купуєте щось нове. Старі книги й журнали. Зберігання старих книг заважає створювати в нашім житті простір для нових ідей і оригінальному мисленню. Учитеся відпускати книги, коли пройде їхній час. Не обов'язково на смітник: усвідомлення того, що ваші речі принесуть користь знедоленим людям, - потужне джерело енергії. Фотографії. З них потрібно одержувати максимум користі, коли їхня енергія свіжа. Залишіть собі тільки ті фото, які дарують вам приємні спогади, позбудьтеся тих, які нагадують вам про лихоліття. Багато хто зберігають фотографії своїх колишніх улюблених, а потім дивуються, чому так важко зав'язати нові знайомства. Розчистите шлях для чогось нового й кращого у вашім житті.

Непотрібні подарунки. У кожному разі не зберігаєте в себе речі, які вам неприємні, тільки через острах образити дарувальника. Прийміть подарунок з подяки й розпорядитеся їм за своїм розсудом. Запам'ятаєте: цінуєте те, що вам дарують подарунки, але зовсім не обов'язково їх дотримувати.

Різноманітні колекції. Отут дуже важливо спробувати зрозуміти причину, що колись підштовхнула вас займатися колекціонуванням, зробити висновки й рухатися далі.

Сентиментальний мотлох
. До цієї категорії ставляться пам'ятні дрібнички, що залишилися зі школи, з весілля, вітальні листівки, щоденники, ваші дитячі «твору мистецтва». З роками предметів накопичується усе більше. Ми рідко переглядаємо їх, а викинути - рука не піднімається. Рада: залишіть кращі, а від інших позбудьтеся. Нехай дрібничок буде всього трохи, зате вони будуть нагадувати вам про прекрасні моменти, дорогих вашому серцю


Речі, які мають потребу в ремонті. Від них ви втрачаєте енергію. А всі тому, що ви повинні піклуватися про всі старі речі, якими володієте. Нарешті багаторазовий ремонт деяких зразків старого мотлоху обійдеться вам дорожче, ніж покупка нової речі. Ну а каяття совісті при погляді на річ, що ви повинні були відремонтувати місяць назад, буквально висмоктують із вас енергію. Тому відремонтуйте все, що можете, інше безжалісно викинете. Повірте: якщо винесете на смітник всі чотири старих телевізори «Електрон», кожний з яких працює лише наполовину, уже через місяць у вашім будинку з'явиться новий 40-дюймовий жидкокристаллический Samsung. Щоб порожнє місце заповнилося, воно повинне спочатку з'явитися.

Мотлох, що ми носимо разом із собою. Зверніть увагу на вміст ваших портфелів і гаманців. Постійне колупання в сумочці в пошуках ключів поглинає час і виводить нас із рівноваги. А це знову ж означає, що ми втрачаємо енергію. Зверніть увагу на своє робоче місце й свій комп'ютер. Виробіть звичку завжди забирати стіл, коли завершується робочий день, адже психологічно легше почати роботу за чистим столом, чим захаращеним купою паперу

Упорядкуйте також жорсткий диск комп'ютера. Не чекайте, поки почнуться якісь проблеми: витріть зайві файли й організуйте потрібні, можливо, заархівуйте коштовні дані на лазерний диск. Балкон, підвал, горище, автомобіль, гараж. У Фен-Шуй немає «неважливих» місць, і завали на антресолях, наприклад, символізують собою проблеми, готові звалитися вам на голову захаращений підвал означає те, що ви приховуєте правду від себе заганяєте проблеми в підсвідомість, замість того щоб визнати їх.

Перебираючи речі, не ставте собі питання «це коли-небудь мені знадобиться?» Відповідь буде «можливо», і ви ніколи нічого не викинете. Запитуйте себе: «або володіння цією річчю робить мене щасливим? Що я почуваю, дивлячись на неї: радість і позитивна енергія або роздратування й сум?» Якщо ваш будинок наповнений предметами, які дарують вам радість, то він стане для вас джерелом позитивної енергії, і буде харчувати вас постійно.
А знаєте, що у всім цьому головне?, - З яким настроєм ви підходите до справі. Очищаючи поличку у своїй шафі, говорите собі, що ви звільняєте місце для приходу радості й благополуччя, і це принесе вам неоціненну користь.

Ніколи, ні за яких умов не розбирайте завалів інших людей. На емоційному рівні люди дуже прив'язані до своїх речей і можуть сильно образитися на вас. Поясните, чому важливо розбирати завали, а краще їх спонукувати ваш особистий приклад, без усяких нагадувань і прохань. Ви не можете змінити інших, ви можете змінити тільки себе


Загадкове і Таємниче:
Більшу частину життя ми проводимо на роботі. Своє робоче місце ми знаємо краще будь-якої іншої людини. Саме робоча обстановка
У цей час побутова техніка не тільки міцно ввійшла в наше життя, але й буквально заполонила неї. Ми вже погано уявляємо собі,
Фен-Шуй з'явився в Китаї в далекій давнині, приблизно біля чотирьох тисяч років тому. Одним
Ванну кімнату й туалет багато хто вважають не занадто важливим при розгляді фен-шуй. Майстри
Здавна в Китаї вважалося, що людиною керує три види удач: небесна, людська й земна Небесна
Навіть у наших скромних типових квартирах важливо використовувати знання фен-шуй для вашого благополуччя.

Фен-Шуй