Магія або чаклунство було досить поширене, у середні століття, на просторах західної Європи, і середньовічні автори давали йому безліч визначень в основному з релігійної точки зору от наприклад:
«Чаклунство — це мистецтво робити чудеса за допомогою диявола й при бажанні Добродії»
Сер Роберт Филмер (1653)

«Чаклунство — це делание дивного й по більшій частині поганого за допомогою злих парфумів, що уклали договір із грішними людськими дітьми».
Коттон Мазер (1689)

«Чаклунство є чорне мистецтво робити чудеса завдяки силі, отриманої від диявола».
Вільям Форбс (1730)
(професор права з університету в Глазго)
magia
Ну ми з вами зараз живемо далеко не в середньовіччя й від того відношення до маги трохи інше але всерівно не однозначне. Так наприклад ті самі люди ходять у церкву шанують Бога й у теж час звертаються до різного роду ворожкам і чарівникам за допомогою. Так що ж таке магія міф або реальність добро або зло?
Для того що б зрозуміти чим є чаклунство або маги треба розібратися що це таке от визначенні що я знайшов у Великій радянській енциклопедії:
«ЧАКЛУНСТВО (магія, чарівництво), відповідно до народних повір'їв, чудесна здатність деяких людей заподіювати шкоду або рятувати від нього(насилати або знімати прокльон - хвороби) і ін.»
Значить тут чаклунство визначається як чудесна здатність погана або гарна спрямованість якої залежить із якою метою її застосовувати. Та й у християнській практиці відношення до чаклунства було не однозначне наприклад ті три волхви що принесли дарунки Христу не були не злими не добрими. Вони визнали велич Христа але не відмовилися від свого дарунка тобто вони почитали Добродії і якщо він їх не карав за це значить магія не так вуж і погано. Але якщо запитаєте моєї думки те я скажу вам так, магие це не більш ніж засіб у людських руках таке ж як гроші або метав, адже можна віддати гроші дитячому будинку а можна підтримати терористичне угруповання, з метала можна зробити трактор і обробляти на ньому землю а можна й танк і відправитися забирати чиїсь життя. Магія лише засіб а як ним скористатися вирішувати вам. А що ж до питання про тім чи реальна магія те це залежить від того про яку магію ви запитуєте якщо про кіношну з візуальними й слуховими ефектами, з вибухами й руйнуваннями те тоді для вас магія міф. Теперішню магію не можна не побачити не відчути вона не перебувати на рівні фізичних почуттів, і по тому магом як і музикантом може стати не кожний для цього треба мати своєрідне «почуття енергії» чаклун без цього почуття як музикант без слуху.
А на последок я хотів би сказати кілька побажань людям які раптом вирішать зайнятися магією:
1. Не починайте займатися магією без настанови досвідченого мага
2. Старанно підбирайте власного наставника
3. Не експериментуйте з магією навіть самої нешкідливої
4. Не намагайтеся навчитися магії самостійно.
5. Не вірте книжкам про маги навіть сам гарним і дорогим

Раджу прислухатися до цих рад вони народилися не на рівному місці й за ними коштують помилки багатьох людей у тому числі й мої так що це не просто слова

Загадкове і Таємниче:
Лікування мастопатії може бути консервативним (лікарські препарати, трави) і оперативним (хірургічне втручання). Але на першій
У джунглях Новій Гвінеї виявлені цікаве плем'я, представники якого затверджують що живуть одночасно
Руні – це лінійні знаки, які використовувалися древніми для листа й здійснення магічних ритуалів. Коли з'явилися
Учені вже давно довели, що наш сон прямо залежить від того, що ми їмо. По суті, все наше життя, всі її аспекти
Руні необхідно освятити (ініціювати). Освячення руней повинне проводитися в спокійній, тихій
У глибині Глоукестершира розташовується провінційне містечко Уоттон-Під-Еджем. У ньому ви знайдете перлину історії й археологію.

Магія та гадання